Tipy na výlety Taba | Okolí Taby

egypt-bg-header-title.png
     
 

Taba a její okolí

 

Díky své poloze je Taba tím nejlepším výchozím bodem pro poznávání sousedních států, během vašeho pobytu se tedy můžete ocitnout ve třech zemích – Egyptě, Izraeli a Jordánsku.

Nejdříve doporučujeme vydat se na horu sv. Kateřiny, která přitahovala poutníky po celé generace. Právě zde nechal císař Justinián I. již v roce 527 vystavět klášter, jež se stal nejznámějším poutním místem křesťanů uprostřed muslimské kultury. Legenda praví, že právě na tomto místě narazil Mojžíš na hořící keř. Sv. Kateřině byl klášter zasvěcen asi o tři sta let později, když se nedaleko odsud nalezly její ostatky. Abyste však tuto památku mohli spatřit, čeká vás zhruba dvouhodinová cesta na vrchol nejvyšší egyptské hory, který se tyčí do výšky 2 643 m. Vynaložené námahy jistě nebudete litovat – kouzelný výhled na okolní hory totiž vážně stojí za to, a to obzvlášť při západu Slunce. Výstup na horu Sinaj, známou spíše jako Mojžíšovu horu je ještě namáhavější. Pokud však vytrváte a zdoláte asi tři a půl tisíce schodů, ocitnete se na místě, kde podle Bible přijal Mojžíš desatero božích přikázání.

Hranice mezi Egyptem a Izraelem jsou z Taby co by kamenem dohodil. Vstupní vízum je možné vyřídit přímo na hraničním přechodu, ovšem připravte se na důkladnou prohlídku – izraelští celníci jsou totiž velice pečliví. Nejblíže hranicím se nachází důležité přístavní město Eilat, které se stalo vyhledávaným cílem náročných turistů, a tak přímo u pobřeží stojí luxusní hotelové resorty těch nejvýznamnějších hotelových řetězců. Vy se však vypravte do místního delfinária, kde si můžete s těmito hravými tvory zaplavat. Být v Izraeli a nevidět Jeruzalém je stejné jako být v Egyptě a nevidět pyramidy. Nikde na světě totiž neuvidíte tolik památek s historií starou až 6 000 let, jako právě v tomto městě! Olivetská hora s jednou nejfotografovanějších budov světa – Skalním chrámem, stará křížová cesta Via Dolorosa s chrámem Božího hrobu, muzeum holocaustu Yad Vashem, Getsemanská zahrada. Rozhodně se vydejte také ke Zdi nářků – ocitnete se naprosto v jiném světě. Výlety do „Svatého města“ jsou často spojeny také s koupáním v Mrtvém moři, které je asi dvacetkrát slanější než ostatní moře i oceány! Bez ohledu na jméno, toto jezero je zdrojem života a zdraví, což z něj učinilo nejnavštěvovanějším lázeňské centrum na světě.

Po důkladném odpočinku se vydejte za poznáním znovu – tentokrát však do Jordánska. Povinné vízum opět vyřídíte přímo na hranicích a pak už se můžete těšit na prohlídku legendárního skalního města Petra. Petra vznikla zhruba ve 3. století př. n. l. a její velkolepost vás naprosto uchvátí. Najdete zde spoustu památek z římského období, ovšem tím nejslavnějším místem je Pokladnice, přes 30 m vysoký chrám vytesaný přímo do skály. Podle beduínské legendy je v jedné z váz ukrytý čarodějův poklad – Indiana Jones zde ale pátral po Svatém grálu. Výlet do Petry je fyzicky náročný, proto se na něj rozhodně nevydávejte v letních měsících, kdy se do skal nemilosrdně opírá žhavé slunce. Římský amfiteátr, hrobky či zbytky domů si také nenechte ujít. Pokud jste dobrodružné povahy, prozkoumejte i jeskyně, které sloužily Nabatejcům po dlouhá staletí jako obydlí. Nechoďte však daleko – město je velice rozlehlé a jakmile pustíte svou fantazii na plné obrátky, mohli byste se snadno ztratit. Pokud máte tu možnost, vydejte se na prohlídku Petry ve večerních hodinách – město je osvíceno loučemi a věřte, že na tento zážitek budete dlouho vzpomínat.

Vybrané zájezdy do Taby

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje