Egypt Sharm El Sheikh | Dovolená Sharm El Sheikh

egypt-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Sharm El Sheikhu

 

Sharm El Sheikh se nachází na Sinajském poloostrově. Původními obyvateli byli kočovní beduíni i současní obyvatelé mají velmi dobře vyvinutý smysl pro obchod a jsou proto často neodbytní. Vy se ale nesmíte dát a koupit si jen to, co opravdu chcete, například některou z místních specialit.

Rudohnědá skalnatá pohoří zaujímající většinu Sinajského poloostrova jsou protkána sítí údolí nazývanými wádí a občas oživena větší či menší oázou. Pobřeží je lemováno osídlenými pásy s palmami a vegetací a nachází se tu několik turistických letovisek, z nichž největší a nejznámější je Sharm el Sheikh (nebo Šarm iš Šéch, přepis do latinky se často liší).

Původní obyvatelé Sinaje, kočovní beduíni, byli do značné míry vytlačeni Araby. Všude se tedy připravte na arabskou neodbytnost v nabízení čehokoli a nic si z ní nedělejte. Tady se na to dívají jinak než v Evropě a Vám nesmí být hloupé říct „ne“ (a obvykle to ještě párkrát zopakovat). Rozhodně je tu však atmosféra v tomto směru poklidnější než řekněme v Káhiře.

Převládající náboženství je islám. Nesetkáte se tu s žádnou nesnášenlivostí – křesťané jsou uznáváni, ale ateisty zdejší muslimové nechápou. Obvyklá doporučení pro turisty týkající se oblékání a chování na veřejnosti platí i zde, ale v turistických letoviscích se na to moc nehledí.

Vybrané zájezdy Sharm el Sheikh

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Historie Sinajského poloostrova

 

Historie poloostrova je spjata se zbytkem Egypta, i když nepříslušel vždy ke stejné říši a nespadal pod stejného vládce. Epocha faraonů, Peršanů, Alexandra a Ptolemaiovců, Římanů, Arabů, Osmanských Turků, Napoleona, Britů ani krátká nadvláda Izraelců nezanechaly na hornatém poloostrově nijak výrazné stopy, ale posledně jmenovaným vděčí za svůj vznik právě Sharm el Sheikh. Na Sinaji se také odehrávaly biblické příběhyMojžíš tu sepsal desatero a  Izraelité přešli moře, které se před nimi rozestoupilo.

Egyptská kuchyně

 

Na egyptské kuchyni je znát vliv všech kultur a národů, které Egyptem prošly, nicméně to, co nabízejí restaurace, je spíše směs evropské a arabské kuchyně. Na ulici často vidíme pitu (chlebové placky), koftu (špíz z kořeněného mletého masa), kebab (grilované maso, obvykle na špízu). Z masa vede jehněčí, kuřecí a ryby, hojně se využívají fazole a cizrna a jídla se hodně koření.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje