Egypt Taba | Dovolená Taba

egypt-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Tabě

 

Taba je opravdu ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Naštěstí sem zatím nepronikla masová turistika, proto si budete moci nerušeně užívat klidu, slunce, moře a pláže. A pokud Vás lenošení na pláži unaví, můžete se vydat na nejvyšší horu Egypta - horu sv. Kateřiny, nebo na výlet, do jednoho z okolních států.

Území Taby se rozprostírá na severu Sinajského poloostrova u Akkabského zálivu. V podstatě se jedná o prodloužení Východní (Arabské) pouště. Zdejší krajinu však netvoří pouhý písek, ale také působivý horský masiv skořicové barvy. Právě na Sinajském poloostrově se ostatně nachází i nejvyšší hora Egypta s výškou 2 463 m – hora sv. Kateřiny. Vysokohorské hřebeny se však pomalu svažují v písečné duny, které romantickou atmosféru letoviska ještě více dokreslují.

Vybrané zájezdy do Taby

OdDníKamDop.Str.Cena

Historie Taby

 

Za časů starověkého Egypta sloužila Taba jako důležitý přístav. Ovšem celé místo nejvíce změnil rok 1967, kdy Izraelci zabrali pásmo Gazy a spolu s ním i tuto oblast. Paradoxně však právě Izraelci přeměnili malou beduínskou vesničku na nejluxusnější egyptské letovisko. Dobytého území se sice vzdali ve prospěch Egypta v roce 1989, Taba však zůstala jejich oblíbeným místem i dnes – mohou zde totiž zůstat dva dny bez nutnosti vyřizovat si vízum.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje