Egypt Taba | Dovolená Taba

egypt-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Tabě

 

Taba je opravdu ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Naštěstí sem zatím nepronikla masová turistika, proto si budete moci nerušeně užívat klidu, slunce, moře a pláže. A pokud Vás lenošení na pláži unaví, můžete se vydat na nejvyšší horu Egypta - horu sv. Kateřiny, nebo na výlet, do jednoho z okolních států.

Území Taby se rozprostírá na severu Sinajského poloostrova u Akkabského zálivu. V podstatě se jedná o prodloužení Východní (Arabské) pouště. Zdejší krajinu však netvoří pouhý písek, ale také působivý horský masiv skořicové barvy. Právě na Sinajském poloostrově se ostatně nachází i nejvyšší hora Egypta s výškou 2 463 m – hora sv. Kateřiny. Vysokohorské hřebeny se však pomalu svažují v písečné duny, které romantickou atmosféru letoviska ještě více dokreslují.

Vybrané zájezdy do Taby

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Historie Taby

 

Za časů starověkého Egypta sloužila Taba jako důležitý přístav. Ovšem celé místo nejvíce změnil rok 1967, kdy Izraelci zabrali pásmo Gazy a spolu s ním i tuto oblast. Paradoxně však právě Izraelci přeměnili malou beduínskou vesničku na nejluxusnější egyptské letovisko. Dobytého území se sice vzdali ve prospěch Egypta v roce 1989, Taba však zůstala jejich oblíbeným místem i dnes – mohou zde totiž zůstat dva dny bez nutnosti vyřizovat si vízum.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje