Egypt Safaga | Dovolená Safaga

egypt-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Safaze

 

Další letovisko, které určitě stojí za představení, je Safaga - malé prázdninové letovisko vyznačující se klidnější atmosférou a léčivými prameny. Právě tudy dodnes putuje tisíce poutníků do Mekky. I když ve srovnání s nedalekou Hurghadou je Safaga cestovním ruchem téměř nedotčena.

V Safaze můžete strávit příjemný večer procházkou po promenádě lemované menšími obchůdky či tradičními kavárnami. Málokdo ví, že oblast kolem Safagy se pyšní léčivými prameny, s čímž se v žádném jiném egyptském letovisku nesetkáte. Městečko bylo v minulosti známé malým přístavem, který poskytoval úkryt egyptským rybářům. Dnes se však z bývalého poklidného přístavu stalo místo, které nejenže zabezpečuje lodní spojení se Saudskou Arábií a Jordánskem, ale jedná se také o jediný přístav exportující fosfáty z místních dolů.

Ačkoliv je Safaga uměle vytvořenou prázdninovou oblastí, její historie je velice poutavá a souvisí především s římským osídlením Mons Claudianus. Dodnes se zde dochovala románská pevnost, která sloužila jako vězení pro římské zajatce. Uvnitř pevnosti uvidíte malý 2 000 let starý chrám, kamenné dílny, noclehárny i lázně – v době největšího rozmachu pevnosti zde žilo více jak 900 obyvatel. Zcela nepřehlédnutelný je pak mohutný sloup, jehož váha činí téměř dvěstě tun! Toto místo bylo v dávné minulosti vyhlášené svými lomy těžícími bílou skvrnitou žulu, které je zde dostatek i dnes. Právě odtud dokonce pochází většina stavebního materiálu, který byl použit na stavbu Říma, Neapole i dalších významných měst. Pokud jste již legendární město Řím navštívili, vězte že Panteon či monumentální sloupy v Hadrianově vile které jste tolik obdivovali, jsou vystavěny právě ze žuly pocházející z Mons Claudianus. Práce v lomech skončila z doposud neznámých důvodů někdy v 1. polovině 3. století n. l. Toto místo však přesto dodnes láká nejen milovníky historie, ale také řadu egyptologů a archeologů, kteří se záhadě náhlého ukončení prací snaží přijít na kloub.

Vybrané zájezdy do Safagy

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Geografie Safagy

 

Safaga se rozprostírá na území Arabské (Východní) pouště, jejímž charakteristickým znakem jsou „vádí“ neboli údolí vzniklá erozí vodního toku v sušších oblastech. Celé území Východní pouště je bohaté na ložiska kvalitního kamene, který byl používán nejen při stavbě egyptských památek, ale také pro výrobu sarkofágů či monumentálních soch. Ač se to nezdá, tato poušť představovala v minulosti také velice významný zdroj zlata, proto někdy bývá její nejbohatší část nazývána „zlatým trojúhelníkem“. Celá oblast je obklopena horami, které utváří nádhernou scenérii. Letovisko leží přímo u břehů Rudého moře, kde žije více než tisíc druhů mořských živočichů a nachází se zde více jak dvě stovky korálových útesů.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje