Příroda v Egyptě | Fauna a flóra Egypt

egypt-bg-header-title.png
     
         
 
 

Příroda v Egyptě

 

Zelenou, energicky působící, přírodu byste v Egyptě hledali marně. Egyptská příroda, to jsou hory, poušť a moře, avšak i v této sluncem vyprahlé zemi se nachází rozmanitá fauna i flóra.

Mezi významné rostliny, které zde můžete spatřit patří ibišek, z jehož květů připravují Egypťané velmi osvěžující nápoj karkadeh, vinnou révu či nepřeberné množství akácií. V úrodném údolí Nilu rostou fíkovníky, eukalypty, datlové palmy a samozřejmě se zde daří i bavlníku, rýži či rajčatům, které zde místní zemědělci pěstují.

Egyptská fauna je pestřejší, ačkoliv v drsných podmínkách pouště žije jen omezené množství živočichů, jež byli schopni se životu v této nehostinné krajině přizpůsobit. Velcí savci byli již v dávných dobách bohužel vyhubeni, dnes tedy můžete spatřit především stáda gazel, pouštní lišky, šakaly nebo hyeny. Pozor si dávejte hlavně při setkání s hadem, Egypt je totiž domovem jedovaté zmije růžkaté i kobry královské. Gekoni, ještěrky, varani, agamy či chameleoni se vyskytují jak na pouštích, tak v údolí nilské delty.

Spojení „bohatá fauna i flóra“ můžete použít obzvláště pokud budete hovořit o životě v Rudém moři a věřte, že rozhodně nebudete lhát. Jeho korálové útesy jsou domovem nejen tisíců druhů barevných tropických ryb a dalších mořských živočichů, ale také zajímavě zbarvených mořských rostlin. Při tajuplných toulkách hluboko pod mořskou hladinu se můžete setkat i s mořskými želvami či žraloky černoploutvými – nebojte se, ti rozhodně po Vaší krvi netouží.

Zájezdy do Egypta - akční nabídka

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje