Dovolená Káhira | Zájezdy do Káhiry

egypt-bg-header-title.png
     

Dovolená v Káhiře

 

Pravděpodobně nenajdete cestovní kancelář, která Vám nabídne kompletní zájezd do Káhiry. Budete si muset vše zařídit sami, a tak není divu, že poté co se octnete na káhirském letišti budete mírně rozčarováni. Ale jakmile si přivyknete na prach, všudypřítomné vedro, přecpané ulice a chaotickou dopravu, Káhiru si určitě zamilujete.

Většina cestovních kanceláří do hlavního egyptského města nepořádá „zájezdové balíčky“, proto Vám bude nabídnut nejspíš pobyt v Hurghadě, která je od Káhiry nejblíže s možností maximálně dvoudenního výletu – což je na Káhiru žalostně málo. Vždyť celý jeden den normálně zabere prohlídka Egyptského muzea.

Proto sedněte k počítači a nechte rozběhnout své prsty po klávesnici. Nejdříve si rezervujte letenky a na jejich základě přistupte k hledání vhodného ubytování. Dnes již existuje spoustu ucelených rezervačních programů, do jejichž vyhledávače stačí zadat vaše požadavky – a to by bylo, aby se pro vás nějaký hotel nenašel. Pak už je to jen otázkou několika mailů s pracovníkem rezervačního oddělení a po zaplacení se můžete vydat do knihkupectví zakoupit si kvalitního kapesního průvodce.

Vzhledem k tomu, že Vám hotel bude sloužit pouze na přespání, rozhodně není nutné pobývat v nějakém luxusnějším resortu. Bohatě bude stačit typický 3 – 4* městský hotel se snídaní. Obavy nemusíte mít ani když se vydáte do Káhiry „na blind“ – hned na letišti totiž narazíte na spoustu „hotelových nahaněčů“.

 
 

Káhira a doprava

Doprava do Káhiry

Egyptská metropole samozřejmě disponuje mezinárodním letištěm, které je od centra města vzdáleno zhruba 20 km. Letiště je vybaveno dvěma terminály. První terminál odbavuje jak vnitrostátní lety společnosti Egypt Air, tak zahraniční lety ze středního Východu či Evropy - a právě zde přistávají letadla českých aerolinií ČSA. Let z pražské Ruzyně trvá 3,5 hodiny. Druhý terminál obsluhuje pouze západoevropská či americká letadla. I na káhirském letišti si můžete vyřídit vstupní vízum, ovšem v tomto případě doporučujeme obstarání již v Praze. Tady totiž teprve doopravdy zjistíte, co je to fronta.

Doprava v Káhiře

Káhira je nejen ideální místem pro milovníky historie, ale také majitele dobrodružné povahy. Takovou povahu by měl mít totiž každý, kdo se rozhodne využít káhirské metro, jediné na celém africkém území. Jedná se o nejlevnější způsob dopravy a samozřejmě je to znát. S představou, že se v klidu posadíte a zahloubáte do kapesního průvodce, se rovnou rozlučte - budete totiž bojovat o každý centimetr prostoru.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje