Egypt Luxor | Zájezdy Luxor

egypt-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Luxoru

 

Obrovské rozlohy písku, skalnaté hory, zelené úrodné údolí Nilu, archeologické památky, tajemství pyramid, azurové moře a kouzelný podmořský svět -  to všechno láká návštěvníky do Egypta. Jedním z míst, kde můžete obdivovat jak zázrak zeleného pásu kolem Nilu, tak několik nejvýznamnějších archeologických památek z faraonského období, je Luxor.

Dříve se v Luxoru uctívali egyptští bohové. Vyskytlo se zde i koptské křesťanství a v současnosti většina zdejších obyvatel vyznává islám. V turistických oblastech se většinou nesetkáte s problémy, ale i tady je dobré respektovat jistá pravidla týkající se oblékání, obvyklá v muslimských zemích.

Kuchyně

Egypt není zemí, která by nějak zásadně ovlivnila světovou gastronomii. Egyptská kuchyně byla ovlivněna všemi národy, které Egyptem prošly, ale nejvíc je v současné době znát vliv kuchyně arabské. Ta se v místních restauracích snoubí s evropskou kuchyní. Pouliční stánky a krámky nabízejí pitu (chlebové placky), koftu (špíz z kořeněného mletého masa), kebab (grilované maso, obvykle na špízu), všelijak upravené jehněčí, kuřecí a ryby. Jídlo je často doplněno řadou mističek s tajemnými pastami a dressingy, při jejichž přípravě se hojně využívá cizrna, fazole a spousta koření. Z řady vynikajících sladkých zákusků jmenujme např. baklawu (medová ořechová pochoutka) a sahlab (cosi jako horký kokosový puding s rozinkami). Alkohol se prodává jen ve vybraných obchodech a v místních restauracích se popíjí spíš globalizované nealko nápoje, karkadee (ibiškový nápoj, teplý i studený), čerstvé ovocné džusy a různé bylinkové čaje.

Lidé

Egyptem prošlo mnoho národů, některé zanechaly zásadní, některé méně významné stopy – postupně se tu vystřídali faraonové, Peršané, Alexandr a Ptolemaiovci, Římané, Arabové, Osmanští  Turci, Napoleon, Britové. Město Luxor, dřívější Théby, bylo kdysi i hlavním městem říše.

Vybrané zájezdy do Luxoru

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje