Destinace Egypt | Letoviska v Egyptě

egypt-bg-header-title.png
     
         
 

Oblíbené egyptské destinace


Egypt je doslova protkán spoustou zajímavých turistických letovisek, které se každoročně plní miliony turistů z celého světa. My Vám zde však blíže představíme pouze ty největší, protože v jejich blízkém okolí se většinou nachází tzv. „prázdninové vesničky“, kde turisté tráví dovolenou na pláži a zábavou v luxusním hotelovém komplexu.

Nejoblíbenějším letoviskem českých turistů se stala Hurghada, která je výborným výchozím bodem pro pořádání výletů za nejslavnějšími egyptskými památkami. Poměrně novým letoviskem, a tudíž také cestovním ruchem téměř nedotčeným, je Marsa Alam. Toto středisko leží poblíž obratníku Raka, jedná se tedy již o tropickou oblast a teploty vzduchu i moře tomu rozhodně odpovídají. Nachází se zde nádherné zálivy, které jsou ke koupání jako stvořené.

Další letovisko Taba má velice klidnou, až lenivou atmosféru, protože se zde nenachází žádné centrum. Sem tedy jezdí turisté, kteří si chtějí hlavně odpočinout nebo se vydat na výlet do Izraele či Jordánska – vzhledem k poloze Taby je to totiž co by kamenem dohodil. Známým pobytovým místem je Dahab, což je malá beduínská vesnice a atmosféra letoviska tomu rozhodně odpovídá – palmy, pláže pokryté zlatým pískem, romantické kavárny. Výborné místo pro strávení líbánek. I sem ale míří potápěči, protože pouhých 7 km od vesnice se nachází legendární potápěčská oblast Modrá díra.

Sharm el Sheikh, jedno z nejvyhledávanějších egyptských letovisek, se rozprostírá na jižním cípu Sinajského poloostrova – jediné části Egypta ležící v Asii. Nejživější částí střediska je vyhlášená promenáda Naama Bay, která se táhne podél celého zálivu. V Sharmu si však přijdou na své především vyznavači potápění, protože právě zde se nachází národní park Ras Mohammed, který patří mezi jednu z nejlepších potápěčských lokalit na světě.

Dalšími v Egyptě velmi navštěvovanými destinacemi jsou Luxor se svými úžasnými památkami - chrámy, alej sfing, obelisky a velká kolonáda, egyptská metropole Káhira, přístav Safaga, oblast Ain El Soukhna pro milovníky historie a přírody, letovisko El Gouna, historické město s luxusními středisky El Quseir a nové turistické středisko Makadi.

Zájezdy do Egypta - akční nabídka

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje