Tipy na výlety Hurghada | Okolí Hurghady

egypt-bg-header-title.png
     
 

Tipy na výlety v okolí Hurghady

 

Hurghada je také skvělým výchozím bodem pro pořádání různých výletů. Poblíž Hughady se nacházejí další střediska, kde máte možnost nezapomenutelné prázdniny prožít také.

Ve vzdálenosti 25ti kilometrů severně od Hurghady leží klidné středisko El Gouna vystavěné mezi vrcholky hor východní pouště, do kterého míří především nároční klienti vyhledávající luxusní a klidnou dovolenou. 30 kilometrů jižním směrem se nachází oblast Makadi Resort, která se doporučuje především vyznavačům potápění a klidné dovolené. Poměrně nové středisko, Safaga, se také nachází na jihu a doporučuje se pro klidně strávenou dovolenou v kombinaci s pěkným koupáním.

V Káhiře, hlavním městě Egypta a zároveň největším městem na celém africkém kontinentu, doporučuji strávit alespoň dva dny – jeden den na prohlídku všech hlavních pamětihodností jako je Egyptské muzeum, Citadela s alabastrovou mešitou či slavné tržiště Chán-al Chalíli, totiž vážně nestačí. Jakmile si zvyknete na všudypřítomný prach, hluk, ulice přeplněné lidmi a chaotický silniční provoz, zjistíte že jste se vážně ocitli v jiném světě.

Téměř „povinností“ každého turisty je navštívit jeden ze sedmi divů světa, legendární a stále tolik diskutované pyramidy v Gíze. Dalším místem které stojí za vidění je oblast Luxoru, kde na vlastní oči uvidíte nejzachovalejší památky bývalých královských měst. Abyste však spatřili největší egyptský chrám, musíte se vydat do Karnaku, který se od Luxoru nachází pouhé 2 kilometry. Při svém putování rozhodně nesmíte zapomenout navštívit ani mýty opředené Údolí králů, kde jsou pohřbeni jak známí faraoni, tak vysoce postavení lidé královského dvora. Cestu po poznání doporučuji zakončit prohlídkou jedním z nejpůsobivějších egyptských chrámů vůbec, chrámem královny Hatšepsovet, který Vás jistě uchvátí svou monumentalitou.

Vybrané zájezdy do Hurghady

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Zajímavá místa v Hurghadě

 

Když Vás už relaxace u moře, či hotelového bazénu unaví, můžete se vydat na procházku městem, navštívit Muzeum mořské biologie, v potápěčském cetru se naučit potápět, nebo shlédnout kulturní představení v hotelu Alfa Leila Wa Leila.

Co se týká kultury a trávení volného času, doporučujeme se po možnostech poptat v místním informačním centru v ulici Bank Misr Street. Pracovníci informačního centra vám zcela jistě doporučí návštěvu Muzea mořské biologie, které je vzdáleno od centra Hurghady pouhých pár kilometrů severním směrem. V muzeu funguje biologická stanice a nachází se zde i pěkné akvárium, které vám pomůže udělat si bližší představu o životě v Rudém moři. Pro ty, kteří by však tuto nádheru raději spatřili na vlastní oči a s potápěním nemají žádnou zkušenost, existuje v Hurghadě oficiální potápěčské centrum Emperor Divers. K získání základního kvalifikačního stupně je potřeba jen pět dní a poté se již můžete v doprovodu instruktora potápět až do hloubky 18ti metrů.

Pokud byste se rádi seznámili s egyptskou historií, doporučuji kulturní představení v hotelu Alfa Leila Wa Leila, který je vzdálen zhruba 20 minut jízdy od centra. V areálu hotelu se totiž nachází velký amfiteátr, kde stojí zmenšené kopie nejznámějších egyptských památek, jako je například Luxor, Karnak či mýty opředená Sfinga. Jedenkrát týdně hotel pořádá představení, která mají za úkol turisty seznámit s poutavou egyptskou historií.

Milovníky aktivní dovolené jistě potěší bohatá nabídka vodních sportů a rozhodně zavítejte i na nějakou z místních diskoték, kde se konají představení břišních tanečnic. Rodiny s dětmi mohou strávit odpoledne plné legrace v aquaparku Titanic, který nabízí vodní atrakce všeho druhu.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje