Dovolená Hurghada | Dovolená v Hurghadě

egypt-bg-header-title.png
     
         

Dovolená v Hurghadě

 

V Hurghadě si můžete skvěle odpočinout, načerpat nové síly na překrásných písečných plážích a užít si koupání v Rudém moři. Letecká doprava je nejjednodušším způsobem přepravy do tohoto pohádkového světa. Na hurghadském letišti si nezapomeňte koupit vízum.

Vybrané zájezdy do Hurghady

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
 

Doprava do Hurghady

 

Dnešní Hurghada se dělí na dvě části, z nichž každá žije odlišným životem. Stará část letoviska El Dahar láká turisty k návštěvě pravého arabského tržiště a nejstarší mešity v celé Hurghadě, Abdel Mondem Riad, pojmenované po generálu Riadovi, který se zvláště vyznamenal v bojích o Sinaj. Mešita byla dokončena v roce 1969 a v jako jedné z mála se zde nachází i modlící místnost pro ženy - jako turisté však můžete dovnitř pouze nahlédnout. Koptský kostel zasvěcen sv. Shenoundě byl postaven na počátku 20. století jako jediný křesťanský kostel v celé Hurghadě. Vstup dovnitř je turistům možný kdykoliv kromě pohřbů. V Daharu se také můžete setkat s všedním životem místních obyvatel, nečekejte však žádnou poeticky vyhlížející obytnou čtvrť. Sakallanová část Hurghady, leží v samotném středu města a nabízí turistům vše, co potřebují. Naleznete zde spoustu obchůdků se suvenýry, supermarketů, restaurací a internetových kaváren. Jedno místo si zde oblíbili především naši krajané – nachází se zde totiž česká restaurace s názvem Praha Café, takže pokud při dovolené dostanete chuť třeba na pravý český guláš, víte kam jít. Nezapomeňte si udělat procházku také do mariny, poblíž které stojí další mešita a nachází se tu i rybí trh.

Dostat se do Hurghady je dnes velice jednoduché, pohodlné i poměrně levné. Doporučujeme využít některý z mnoha charterových letů větších cestovních kanceláří pořádaných z Prahy, Brna i Ostravy. Přímý let do Hurghady trvá necelých pět hodin.

Občané České republiky mají vstup do země povolen pouze s platným vízem pro jehož udělení je vyžadován cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po návratu do republiky, není nutné o udělení víza žádat předem. Vízum můžete v podobě kolku zakoupit přímo na hurghadském letišti za 15 USD.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje