Dovolená Hurghada | Dovolená v Hurghadě

egypt-bg-header-title.png
     
         

Dovolená v Hurghadě

 

V Hurghadě si můžete skvěle odpočinout, načerpat nové síly na překrásných písečných plážích a užít si koupání v Rudém moři. Letecká doprava je nejjednodušším způsobem přepravy do tohoto pohádkového světa. Na hurghadském letišti si nezapomeňte koupit vízum.

Vybrané zájezdy do Hurghady

OdDníKamDop.Str.Běžná cenaSlevaCena
 
 

Doprava do Hurghady

 

Dnešní Hurghada se dělí na dvě části, z nichž každá žije odlišným životem. Stará část letoviska El Dahar láká turisty k návštěvě pravého arabského tržiště a nejstarší mešity v celé Hurghadě, Abdel Mondem Riad, pojmenované po generálu Riadovi, který se zvláště vyznamenal v bojích o Sinaj. Mešita byla dokončena v roce 1969 a v jako jedné z mála se zde nachází i modlící místnost pro ženy - jako turisté však můžete dovnitř pouze nahlédnout. Koptský kostel zasvěcen sv. Shenoundě byl postaven na počátku 20. století jako jediný křesťanský kostel v celé Hurghadě. Vstup dovnitř je turistům možný kdykoliv kromě pohřbů. V Daharu se také můžete setkat s všedním životem místních obyvatel, nečekejte však žádnou poeticky vyhlížející obytnou čtvrť. Sakallanová část Hurghady, leží v samotném středu města a nabízí turistům vše, co potřebují. Naleznete zde spoustu obchůdků se suvenýry, supermarketů, restaurací a internetových kaváren. Jedno místo si zde oblíbili především naši krajané – nachází se zde totiž česká restaurace s názvem Praha Café, takže pokud při dovolené dostanete chuť třeba na pravý český guláš, víte kam jít. Nezapomeňte si udělat procházku také do mariny, poblíž které stojí další mešita a nachází se tu i rybí trh.

Dostat se do Hurghady je dnes velice jednoduché, pohodlné i poměrně levné. Doporučujeme využít některý z mnoha charterových letů větších cestovních kanceláří pořádaných z Prahy, Brna i Ostravy. Přímý let do Hurghady trvá necelých pět hodin.

Občané České republiky mají vstup do země povolen pouze s platným vízem pro jehož udělení je vyžadován cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po návratu do republiky, není nutné o udělení víza žádat předem. Vízum můžete v podobě kolku zakoupit přímo na hurghadském letišti za 15 USD.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje