Egypt Marsa Alam | Dovolená Marsa Alam

egypt-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Marsa Alam

 

V dávných dobách se v Marse Alam těžily smaragdy, nyní je to oblíbená turistická destinace nabízící odpočinek, aktivní vyžití i poznání zajímavých míst.

Marsa Alam, původní malá rybářská osada s přístavem, se pomalu ale jistě stává velmi oblíbeným místem pro strávení klidné dovolené. O tomto faktu svědčí i vystavění mezinárodního letiště v roce 2001, díky kterému se dostanete přímo sem a nemusíte již využívat žádné zdlouhavé transfery, jako tomu bylo v nedávné minulosti. Turisté, kteří chtěli prožít svou dovolenou právě zde, museli nejdříve totiž přistát na hurghadském letišti, které je odsud vzdáleno zhruba 280 km - čekala je tedy ještě čtyřhodinová jízda autokarem.

Ačkoliv by to málo kdo čekal, Marsa Alam již v dávných dobách proslula jako oblast s nevídaným nerostným bohatstvím, ostatně dodnes se zde stále těží fosfáty. V nejstarších dobách starého Egypta se zde však těžily smaragdy – symboly síly a věčnosti či drahokamy. Doly, pojmenované po mýty opředené královně Kleopatře jsou nejstarší známou oblastí na celém světě, kde se těžily vzácné zelené drahokamy. Tato lokalita se rozprostírá přesně uprostřed mezi Marsa Alam a nilským údolím. Z tohoto důvodu leží celá oblast na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, kterou nechal vystavět Ptolemaios II. Podél této silnice lze také nalézt několik míst, kde jsou dodnes dobře patrné do skal vytesané nápisy či obrázky znázorňující scény z lovu. V těsné blízkosti silnice se zachoval také chrám, který nechal vystavět Sethi I. Dnes se zde sice již drahé kameny netěží, nachází zde však archeologická lokalita se zbytky původních staveb ze staroegyptské i římské doby, které rozhodně stojí za vidění.

Vybrané zájezdy Marsa Alam

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Geografie Marsa Alam

 

Marsa Alam je ve vzdálenosti 280 km jižně od Hurghady, 250 km severně od súdánských hranic a celkově se jedná o nejjižněji položené egyptské turistické letovisko. Celá oblast leží na Vám již známé Východní neboli Arabské poušti a je taktéž obklopena působivým horským masivem.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje