Egyptská kuchyně | Jídlo v Egyptě

egypt-bg-header-title.png
     
         
 
 

Egyptská kuchyně

 

Hlavní složky egyptské kuchyně se od dob faraonů příliš nezměnily – pokrmy se stále skládají převážně z rýže, zeleniny, ovčího či kozího masa a ryb. Když se Egypt dostal pod nadvládu osmanů a později Britů, do tradiční kuchyně pronikly i prvky těchto kuchyní. Po obrovském rozmachu cestovního ruchu sice tradiční egyptská kuchyně ustoupila před tou mezinárodní, kuchaři se však stále snaží připravovat jídlo alespoň z tradičních egyptských přísad.

Pokud chcete na dovolené jíst jako praví Egypťani, musí se stát hlavním jídlem Vašeho dne bohatý oběd, který se v rodinách podává od 13ti do 15ti hodin. Večeře již tak okázalá nebývá, ovšem většinou trvá až do desáté večerní hodiny. Egypťané považují jídlo za dar, a tak si ho také náležitě vychutnávají – zařiďte se tedy podle jejich vzoru - jste na dovolené a tedy na hony vzdáleni půlhodinovým přestávkám na oběd, takže si jídlo patřičně užívejte.

Egypťané většinou začínají jídlo společnou mísou mezzeh, která je nejčastěji složena z místních sýrů, zeleninových salátů a kofty – smažených masových kuliček kořeněných koriandrem.Milovníci polévek mohou ochutnat například molocheju neboli vydatný zeleninový vývar s česnekem, pepřem a koriandrem. Existuje však jeden pokrm, kteří mohou jíst i muslimové během ramadánového půstu, a to kořeněný fazolový guláš ochucený rajskými jablíčky – pokud byste tedy vyhlášený guláš rádi ochutnali, ptejte se v restauraci po ful. Jako sladkou tečku na závěr doporučujeme baklavu – máslem nasáklé lístkové pečivo posypané oříšky a zalité medem.

Čaj (šaj) je v Egyptě k dispozici snad na každém kroku, nabídne vám ho i prodejce na tržišti po úspěšně uzavřeném obchodu. Místní čajová specialita se nazývá karkadeh a vyrábí se ze sušených plátků ibišku. Nebuďte překvapení, když Vám v restauraci číšník přinese tento čaj studený – přesně takto ho totiž Egypťané mají nejraději. Tak jako téměř všude na světě, i zde je káva velice oblíbeným nápojem. Egypťané ji pijí příliš sladkou (zjada), nebo naopak úplně hořkou (sádeh).

Zájezdy do Egypta - akční nabídka

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje