Tipy na výlety Marsa Alam | Okolí Marsa Alam

egypt-bg-header-title.png
     
 

Okolí Marsa Alam

 

Pokud vás omrzí pobyt na pláži, můžete z tohoto letoviska podniknout zajímavé výlety, ani není třeba se hned vydávat na dalekou cestu.

Dobrodružný výlet do pouště zakončen návštěvou Kleopatřiných dolů Vás jistě nadchne stejně tak jako výlet k chrámu Sethiho I. Pohodlně dosažitelná je i monumentální Asuánská přehrada, která byla dokončena roku 1972 a od té doby chrání celý Egypt před častými záplavami. Z vysoké přehradní zdi můžete spatřit také uměle vytvořené Násirovo jezero.

Doporučujeme navštívit také centrum Asuánu, kde se nachází proslulý The Old Cataract Hotel, který svou elegancí připomíná dobu anglického krále Eduarda VII. Slavný hotel poskytl dočasné přístřeší takovým osobnostem jako jsou Winston Churchill či Agatha Christie, kterou Egypt inspiroval natolik, že zde během svého pobytu napsala známý detektivní román Smrt na Nilu.

Necelých 12 km jižně od Asuánu se nachází chrám Philae, který byl pro svou malebnost nazýván jako „perla Egypta“. Uvnitř stojí i menší chrám zasvěcený Imothepovi, slavnému staviteli bájných pyramid, který byl po své smrti uctíván jako bůh. V Philae však zanechali své stopy i Římané. Pokud máte tu možnost, rozhodně se vydejte se do Philae večer, kdy se zde koná představení Zvuk a světlo, díky kterému na návštěvu chrámu rozhodně nezapomenete.

Dalším místem, které rozhodně stojí za návštěvu je bezesporu rozlehlý chrámový komplex Abú Simbel, který je považován za jedno z největších architektonických děl starého Egypta. Abú Simbel není postaven z kamene tak jako ostatní známé památky, Ramses II. ho nechal totiž vytesat přímo do skalního útesu. Díky své poloze chrám sloužil nejen jako místo náboženských obřadů, ale také ke skladování zlata. Poblíž chrámu Ramsese II. stojí chrám zasvěcený jeho manželce, slavné královně Nefertiti.

Vybrané zájezdy Marsa Alam

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje