Egypt Hurghada | Dovolená Hurghada

egypt-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Hurghadě

 

Hurghada je jedním z nejoblíbenějších egyptských letovisek. Přestože v okolí Hurghady jsou prázdné pouště, letovisko samotné Vám má co nabídnout. Tato, od naší zcela odlišná, kultura Vás obohatí o spousty krásných zážitků.

Jedním z nejvyhledávanějších egyptských letovisek se zcela právem stala Hurghada. Pozor ovšem pokud patříte mezi zapálené milovníky přírody, protože krásné přírodní scenérie jsou snad to jediné, co Vám Hurghada nemůže nabídnout. Každý však nad tímto drobným nedostatkem jistě přimhouří oko při pohledu na Rudé moře, které se v době množení sinic druhu Trichodesminum erythraeum může pochlubit nezvyklým červeným zbarvením. Hlubiny Rudého moře mohou kromě bohatého podmořského života nabídnout i velké množství korálových útesů. Nikdo se tedy nemůže divit, že Rudé moře patří mezi nejnavštěvovanější potápěčské lokality na celém světě. Davy turistů přirozeně podmořskému světu škodí, a tak byla v roce 1992 založena Hurghada Environmental Protection and Conversation Association, která se snaží uchovat krásu korálových útesů i pro další návštěvníky.

V celém Egyptě je hlavním náboženstvím islám, který vyznává zhruba 90 % všech obyvatel země. Turisté by tedy měli dodržovat určitá pravidla, čímž nejenže prokazují respekt muslimským obyvatelům, ale také chrání sami sebe. V Hurghadě jako v turistickém letovisku je atmosféra však poněkud volnější. Říká se, že muslimové jsou rození obchodníci a věřte, že i v Hurghadě se s jejich vyhlášeným prodejním uměním setkáte. Obrňte se tedy velkou dávkou trpělivosti i humoru a směle do toho. Dalších 8 % obyvatelstva vyznává koptské, neboli křesťanské náboženství a pouhá 2 % inklinují k judaismu. V Hurghadě žije cca 40 000 obyvatel a většina z nich pracuje v oblasti turismu.

Vybrané zájezdy do Hurghady

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Historie Hurghady

 

Historie moderní Hurghady se začala psát díky zájmu společenství SCUBA zabývajícím se sportovním potápěním, jež si původně malou rybářskou vesničku doslova přivlastnilo. Díky obrovskému zájmu potápěčů z celého světa se zde v 70. letech 20. století začalo s budováním bohaté turistické infrastruktury. V 80. letech zde navíc bylo postaveno letiště a Hurghada se tak dočkala velkého přílivu turistů.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje