Dovolená Safaga | Dovolená v Safaze

egypt-bg-header-title.png
     

Dovolená v Safaze

 

Safaga je klidná destinace vhodná jak pro milovníky vodních sportů, tak pro rodiny s dětmi. Pokud se sem chystáte na dovolenou, raději nespoléhejte na last-minute, nemuseli byste se dočkat.

Vybrané zájezdy do Safagy

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
 

Doprava do Safagy

 

Oblast Safagy se rozkládá na jižním pobřeží Rudého moře zhruba 60 kilometrů od Hurghady. Dostat se sem tedy znamená využít charterový let směřující na hurghadské letiště, zde si za 15 USD vyřídit povinné turistické vízum a poté absolvovat transfer autokarem, který trvá cca jednu hodinu. Do Safagy se zpravidla létají 8denní turnusy, pokud však chcete během vašeho pobytu spatřit proslulá místa nejen v zemi faraonů, ale i v sousední Saudské Arábii či Jordánsku, doporučujeme využít možnost 15ti denních pobytů, kdy si připlatíte týden navíc.

Do Safagy míří nejen milovníci klidné dovolené, ale také potápěči. Safaga se totiž může pochlubit velkým množstvím zajímavých potápěčských lokalit, které jsou díky slabému mořskému proudu a dobré viditelnosti přístupné jak začátečníkům, tak těm nejpokročilejším. U několika velkých korálových útesů vzkvétá bohatý podmořský život – můžete zde pozorovat barakudy, ropušnice, rejnoky, želvy nebo žraloky bělocípé. Protože na toto místo nemíří tolik turistů jako do Sharm el Sheik či Hurghady, korály jsou stále téměř neporušeny. Milovníci adrenalinu mohou mořskou flóru a faunu pozorovat dokonce v noci. V celé oblasti se nachází také několik vraků lodí. Tím nejvyhledávanějším se však stal vrak trajektu Salem Express, který spočinul na dně moře roku 1991 během pouhých osmi minut. Vrak leží 30 m pod mořskou hladinou, proto na potápěče toto místo působí poměrně ponuře.  Při neštěstí většina z 690ti pasažérů bohužel zahynula, avšak ve vraku stále zůstala zavazadla i osobní věci cestujících, kteří do Mekky – tedy cíle své cesty nikdy nedopluli. Pokud však patříte mezi vyznavače windsurgingu, i pro vás je Safaga tím správným místem. Podmínky pro tento sport jsou zde natolik dobré, že se zde roku 1993 pořádalo v tomto sportu Mistrovství světa.

Díky mělkému dni a pozvolnému vstupu do moře do Safagy rády zavítají i rodiny s dětmi, které tráví dny plné koupání na překrásných písčitých plážích. Golfisté, nezoufejte! 5 km od Safagy leží luxusní oblast Somma Bay, kde se nachází 18ti jamkové golfové hřiště Cascades, které patří mezi 20 nejlepších hřišť na celém světě – a že zcela právem, jistě uzná každý hráč. Hřiště se totiž rozprostírá mezi tyrkysovým mořem, několika lagunami a pouští. Trefit jamku zakončenou vodopádem se rozhodně stane nezapomenutelným sportovním zážitkem.

Jestliže pro změnu rádi vyměníte klidné prostředí za místo plné ruchu, lidí a nekončící zábavy, není nic jednoduššího, než se vypravit do Hurghady, která tyto parametry rozhodně splňuje. Spojení mezi Safagou a Hurghadou zajišťují místní autobusy a zaměstnanci hotelové recepce vám určitě rádi prozradí místo jejich odjezdu i jízdní řád. Kromě autobusů můžete samozřejmě využít i taxi, v tomto případě se však s řidičem předem dohodněte na ceně – její výše by vás mohla totiž v cíli vaší cesty nemile překvapit.

Ubytování v Safaze

 

Pokud jste se již rozhodli strávit své dny volna právě v tomto letovisku, je třeba popřemýšlet o výběru vhodného ubytování. Jak již víte, Safaga je doslova oázou klidu – proto se zde také nachází luxusnější 4 a 5* hotelové komplexy, které svou bohatou nabídkou relaxačních služeb klidnou atmosféru ještě dokreslují. Rodiny s dětmi využívají raději 3* hotely, kterých zde sice není mnoho, zato ale nabízí i bohaté vyžití pro děti. Sehnat zde hotel nižší kategorie není nereálné, avšak cestovní kanceláře se na ně příliš nespecializují.

Pozor, nespoléhejte příliš ani na koupi zájezdu v režimu last minute, některé cestovní kanceláře totiž tento typ zájezdů vůbec nenabízí. Tento nedostatek souvisí právě s celkovou nabídkou ubytování v Safaze – pokoje v luxusních hotelích bývají většinou „for request“ neboli na vyžádání. Princip vyžádání funguje tak, že se cestovní kancelář musí spojit s hotelovou recepcí, ověřit počet volných míst a závazně pro svého klienta objednat pokoj. Mějte na paměti, že v Egyptě čas plyne trochu jinak než jak jsme my Evropané zvyklí, proto se nejedná o záležitost na půl hodiny.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje