Aktuální počasí Egypt | Teploty Egypt

egypt-bg-header-title.png
     
         
 
 

Počasí v Egyptě

 

Egypt je jednou z nejteplejších a nejsušších zemí na celém světě, horké a suché klima zde navíc panuje po celý rok. Kromě toho se země může pochlubit 300 dny slunečního svitu v roce, o čemž se nám může jenom zdát.

Zimy zde bývají mírné, léta však přímo vražedná. V pouštních oblastech se teploty pohybují okolo 50°C – jen pro pořádek dodáváme, že ve stínu. Obecně se dá říci, že se podnebí mění podle světových stran. Na severu bývá chladněji a teploty vzduchu jsou poměrně stabilní, ovšem letní teploty se zde šplhají často až k 37°C. Zimy jsou zde teplé, teploměr přes den ukazuje okolo 20°C, večery však bývají chladnější, takže teplým svetrem rozhodně nic nezkazíte. Na jihu se naopak teploty mění velice rychle, a to především v oblasti Asuánu, který se rozkládá přímo na obratníku Raka.

Turistická letoviska na tom bývají vždy o něco lépe, protože jsou osvěžována mořskou brízou, která se však z příjemného vánku mění v zimních měsících na pořádný vítr. Egypťané na rozdíl od nás téměř neznají déšť, v Káhiře totiž za celý rok zaprší zhruba šestkrát a v oblasti Alexandrie cca třicetkrát.

Nejvhodnějším obdobím, kdy se do Egypta vydat, je mezi říjnem a dubnem. V tomto období ještě nenastala nepříjemná letní vedra a teplota moře již je velice příjemná – přes 23°C. Ještě než nasednete do letadla, je nutné zvážit, co chcete na dovolené dělat. Pokud toužíte po poznání legendárních egyptských památek, doporučuji vycestovat v období prosince až března, kdy se teplota většinou nedostane nad 25°C. „Plážoví povaleči“ a milovníci koupání by sem neměli mířit v zimních měsících – vylézt z vody a nechat se ošlehat silným větrem totiž není nic moc.

Zájezdy do Egypta - akční nabídka

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Průměrné teploty v Egyptě

Zdroj: http://www.climatetemp.info/egypt/

Aktuální počasí Egypt

Počasí Egypt - získejte přehled o aktuálním počasí ve všech částech země. Mapu si pomocí ovládacích prvků můžete přibližovat a posouvat nebo si můžete změnit podkladovou mapu. Klikněte na libovolný symbol aktuálního počasí a získejte podrobnější informace o počasí v konkrétní destinaci.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Počasí v oblasti Hurghada

Aktualizováno 13/03/2016 03:00skoro jasnoskoro jasno26 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Počasí v oblasti Marsa Alam

Aktualizováno 13/03/2016 03:00skoro jasnoskoro jasno26 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Počasí v oblasti Sharm el Sheikh

Aktualizováno 13/03/2016 03:00skoro jasnoskoro jasno23 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje