Geografie Egypta

egypt-bg-header-title.png
     
         
 
 

Geografie Egypta

 

V Egyptě se nachází část největší pouště světa, ale i nejobdělávanější část půdy a to v okolí Nilu. Fauna i flora je zde i přes nepříznivé podmínky bohatá a to zejména v Rudém moři.

Egypt leží mezi Středozemním a Rudým mořem na rozhraní Afriky a Asie. V jižní části země se nachází především hory, sever je charakterizován až 30 km širokými údolími. Na východě se rozkládá Východní poušť, známá také jako Arabská, která je ohraničena horským pásmem dosahujícím do výšky až 2 000 m. V Arabské poušti se dále nachází hustý systém tzv. wádí neboli koryt vyschlých řek, která se při dešti pomalu plní vodou. Na západě se nachází Západní neboli Libyjská poušť, která je složena z pěti pouštních oblastí. Tyto pouště se vyznačují nádherným bílým pískem a zaujímají celé dvě třetiny rozlohy Egyptské republiky. Do této oblasti spadá samozřejmě i proslulá poušť Sahara,  kde se zrnka všudypřítomného písku třpytí jako zlato. Právě v této nehostinné krajině, kde se mimo jiné nachází nejhlubší egyptská proláklina Kattara, i dnes putují beduíni na svých velbloudech a hledají zelené oázy s vodou.  Zajímavé jistě je, že se zde nachází i černá poušť, kde je písek jakoby posetý zrnky černého máku. Tato poušť však působí poněkud depresivním dojmem, protože čím více zde září slunce, tím víc se černá barva leskne. Některé věci se po staletí nemění, a tak ani dnes by Egypt jen těžko existoval bez Nilu, nejdelší řeky světa, protože právě její delta patří mezi nejobdělávanější půdu na světě a zajišťuje potravu téměř celé zemi.

Nyní nastává vhodná doba k vysvětlení jedné důležité věci – pokud si myslíte, že Horní Egypt leží na severu a Dolní Egypt na jihu, jak by se logicky mohlo zdát, musíme Vás opravit. Egypt je zemí neomezených možností, a tak je tomu přesně na opak – Horní Egypt se tedy rozkládá na jihu a Dolní Egypt na severu. Východním směrem od Suezského průplavu leží Sinajský poloostrov, který je vyhlášený svými nádhernými korálovými útesy a pestrým podmořským životem. Zde se také nachází nejvyšší hora Egypta, hora sv. Kateřiny, která se tyčí do výše 2 643 m a výstup na ni si můžete oživit návštěvou kláštera zasvěceného jak jinak než právě sv. Kateřině – podle legendy právě na tomto místě Mojžíš přijal deset přikázání.

Zájezdy do Egypta - akční nabídka

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje